Kultúra smrti, alebo poďte sa s nami hrať

Autor: Dušan Veselovský | 6.12.2013 o 21:55 | (upravené 6.12.2013 o 22:18) Karma článku: 10,68 | Prečítané:  2432x

Mnohé a mnohých z nás urazil alebo pobúril pastiersky list, ktorý čítalo stovky kňazov v mnohých kostoloch na prvú adventnú nedeľu. Všetkých nás, čo sme za rovnosť mužov a žien v zamestnaní, v súkromnom i verejnom živote, všetkých aktivistov a aktivistky za práva menšín, zvlášť práva LGBT minorít a všetkých ľudí, ktorí chcú chrániť deti pred násilím, zanedbávaním a sexuálnym obťažovaním, všetkých nás v kostoloch nazvali predstaviteľmi „Kultúry smrti". Naše snahy a našu prácu zas pomenovali "sodomským paškvilom".

 © Vgorbash | Dreamstime.com

Pastiersky list urazil aj našich blízkych a naše rodiny, ktoré nás milujú a sú pyšné, že sa snažíme pomáhať iným a konať dobro. Nahneval aj mnohých ľudí, ktorí zmýšľajú otvorene, podľa reakcií, ktoré sa množia na webe, aj niekoľkých kňazov a mnohých veriacich, ktorí si ho vypočuli na vlastné uši v kostole a spustil veľmi silné negatívne emócie, smútok, plač a ťažobu na duši.

Počiatočné sklamanie a smútok, či spravodlivý hnev, sme sa rozhodli zmeniť na hru a zábavu tu, vo virtuálnom priestore tým, že si dáme na znak protestu, ale aj len tak, pre zábavu, do profilu na všetkých sociálnych sieťach fotku nejakej lebky. Čím krajšia, milšia a tvorivejšia, tým lepšie. My sme tiež milí a dobrí ľudia. Oni nám dali škaredú nálepku, tak to otočme a tak ukážme to dobré, čo v nás je.

Niektorí sa pýtajú, vraj či to neberieme príliš vážne, tých biskupov. Práveže nie. Naša odpoveď je táto hra, do ktorej sa môže zapojiť každý človek dobrej vôle počas obdobia adventu. My si totiž naše Vianoce pokaziť nenecháme, ani takýmto „opľutím“ z výšky kazateľníc. Sme presvedčení, že negatívnu energiu treba otočiť na pozitívnu, na zábavu a hru. Treba to ironizovať a hyperbolizovať. Urobiť z toho zábavu a nie depresiu a zľaknutý smútok s horkou pachuťou. Zveličený, karikovaný súhlas s manipulátorom je aj jedna z možných reakcií na manipuláciu. Nastavujeme im takto zrkadlo, že ich "pravda" je absurdná a hnusná.

Preto nás poteší, ak sa pridáte a zmeníte si profilovku tiež. Na znak podpory a sympatií i ako odmietnutie toho zlého listu. Budeme to mať tak všetci do 23.12.2013. Táto hra je dobrovoľná, viacerí nás podporujú, no fotku si nemenia. Aj taká podpora sa ráta. Každá a každý, kto chcete lebku, nájdite obrázok, čo vás vystihuje a zároveň sa vám páči, času je dosť. A opakujem, čím milšia lebka a krajšia, tým to bude lepšie.

Každý a každá, kto sa k nám pripojíte dočasnou zmenou svojej fotky na sociálnych sieťach dávate najavo, že jednoznačne odmietate pastiersky list, jeho obsah a účel, pre jeho urážlivosť, štvavosť a klamstvá, ktoré obsahuje. Rovnako týmto gestom vyjadrujete podporu aktivistkám a aktivistom bojujúcim za ľudské práva na Slovensku.

Viac informácií a návod ako postupovať nájdete na tomto webovom odkaze:

Kultúra smrti - virtuálna hra pre ľudí s dobrým srdcom a otvorenou mysľou

 

Ďakujeme za podporu.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Dlhy by mal štát odpúšťať budúci rok. Náklady vyčísľujú

Šéf SNS Andrej Danko spomína aj ďalší generálny pardon v Sociálnej poisťovni. Komore exekútorov sa to nepáči.

PODCAST DOBRÉ RÁNO

Dobré ráno: Liek existoval, aj tak ho takmer nechali umrieť

Príbeh, ktorý opisuje slovenské zdravotníctvo.

ŠPORT

Takto Sagana často neuvidíte. Čudoval sa aj Svorada

Trojnásobný majster sveta získal šiesty národný titul skvelým spôsobom.


Už ste čítali?