Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Otvorený list pre Evu Sirackú, predstaviteľku Ligy proti rakovine (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

Otazka: Eva Siracka vystupila v tomto "projekte" ako predstavitelka Ligy proti rakovine alebo ako sukromna osoba? Lebo ak ako predstavitelka Ligy proti rakovine, zaujimalo by ma, odkedy je tato organizacia spolitizovana a zaobera sa cinnostami nesuvisiacimi s jej obsahom. Ak ako sukromna osoba, nech Liga proti rakovine ako organizacia potvrdi, ze nie je politickou agitatorkou Figela.
Zuzana Šubová
Ak ligu proti rakovine vedie...
žena s predsudkami, ktorá neverí v rovnosť a ľudské práva, takú organizáciu nechcem podporovať. Nájdem si takú, ktorá koná dobro, hlása dobro a aj jej šéfovia veria v dobro. Tomu sa hovorí organizačná (firemná) kultúra. Lebo šéf je a má byť vzorom pre všetkých podriadených. Tak pre to. Je to moje osobné sklamanie jej (asi) názorom. Ako lekárka by zvlášť nemala mať predsudky.
Dušan Veselovský
to nie je zlo...
číre zlo je, že tvrdia, že keď spolu žijú dve mamy a ich deti (biologické deti jednej z nich), tak to nie je a nebude plnohodnotná rodina, alebo keď tvrdia, že neúplná rodina nie je rovnako hodnotná ako úplná rodina. Máte pravdu, to je číre zlo a ubližovanie ľuďom a deťom.
Dušan Veselovský
máš to dopletené. ked sú dve ženy , len jedna bude mama. tá, čo to dieťa porodila, nemyslíš? na záklde čoho by mala byť aj druhá mamou? ludsky je to možno neprijateľné ale z hľadiska chodu spoločnosti je to tak. idealna je uplná rodina. a to ti hovorím ako člen neuplnej rodiny. nie som taký cíťa, aby som to nedokázala pripustiť a nebudem kvoli tomu plakat do vankúša.
kaslemnakarmu
<< < ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... > >>

týmito požiadavkami

vznikajú právne rébusy .... ak si chce niekto osvojiť dieťa, biologický rodič tým stráca rodičovské práva (resp. musí byť tých práv zbavený) ... paradoxne - ak si osvojí dieťa druhá mama - stráca práva biologická mama .... už to riešil ESĽP. Ak sa však prijme, že že homosexuálna mama je vlastne akoby namiesto otca - stráca rodičovské práva biologický otec. Normálne by musel dať súhlas, ale keďže si jeho dieťa neosvojuje iný muž - nebudú sa ho pýtať? V akej pozícii bude muž, ktorým sa nechá lesba oplodniť zatajac mu svoju orientáciu - aké budú jeho rodičovské práva?

Heteropáry to majú tak, že ak biologický otec nesúhlasí - nemôže si dieťa osvojiť nový partner matky. Bude to tak v lesbickom prípade - bude potrebný súhlas biologického otca?
 

Nemecky ustavny sud

niekedy v lete minuleho roku zjednotil pravo na adopciu v pripade registrovanych partnerstiev ak jeden z paru je biologickym rodicom. Rovnako o v pripade heteroparu MUSI dat biologicky rodic nachadzajuci sa mimo par suhlas.
V pripade lesbickeho paru to nemoze byt inak, lebo by bola hned napadnuta nerovnost, vdaka ktorej ju maju nemecke homopary, hoci cistu adopciu fraukanzlerin zatial nepripusta. A preco by sa to malo tykat len lesbickych parov. Dvaja FDP politici si adoptovali dieta tak, ze sa dohodli so svojou lesbickou kamaratkou a ta dala po porode suhlas na adopciu.
Co je odpoved aj na otazku, co nastane v pripade, ked muz oplodni lesbu.
 

lenže to chce dialog

o týchto veciach ... jednoduché sú až ked sú vyriešené ... je tam dosť otáznikov a súvislostí

Teda diskusia a nie zákopová hysterická vojna, v ktorej sa už úplne stráca čo je príčina a čo dôsledok. Tlak na ústavné ukotvenie manželstva je podľa mňa reakciou na tlak na jeho premenovanie.

Ako sa dá diskutovať, ked oponencia je hned vyhlásená za homofóbnu bez akejkoľvek analýzy obsahu ?
 

No

vidim, aky totalne nezakopovy dialog tu vedies :-)
Len som ti odpovedal na tvoje otazky, nakolko nie kazdy ma prehlad ako ty a nemusi vediet, ze buchas na otvorene dvere. Podla mna vedome.

Prepac, ale z mojho dalekoho uhlu pohladu z krajiny, kde uz nemusia viest ludia dialog, je cista hysteria cely tento odstavec-

Ak sa však prijme, že že homosexuálna mama je vlastne akoby namiesto otca - stráca rodičovské práva biologický otec. Normálne by musel dať súhlas, ale keďže si jeho dieťa neosvojuje iný muž - nebudú sa ho pýtať? V akej pozícii bude muž, ktorým sa nechá lesba oplodniť zatajac mu svoju orientáciu - aké budú jeho rodičovské práva?

Iste v krajine ako je Slovensko, moze parlament zrusit aj Archimedov zakon, nastastie je tu este EU. Osobne si myslim, ze diskusia nemoze byt na skodu, ale toto tu je cista strata casu. RP alebo manzelstvo budu v okamihu, ked Fico zisti, ze ma z toho prospech. A bude uplne jedno, co tu kto napise.

Prijemne hadzanie granatikov po Dusanovi, Romanovi a dalsich za pomoci tradicnych kamaratov. Ja si idem uzivat pekne pocasie na slobodnom vzduchu :-)
 

OK

ďakujem za doplnenie
 

inak

páči sa mi tvoj postoj ... kompenzovať a vysporiadať sa dá len s tým, čo sa pripustí a nepopiera ... a mnoho neúplných rodín svoju funkciu v rámci možností zvláda ... vdaka za to ... ale optimálne to nie je
 

čiže

keď dve mamy chcú deti tak sa im muž nehnusil? - ach jo - koľká obeta.....
 

 

neviem co je take nemozne pochopit na Tom, ze neuplna rodina nemoze byt plnohodnotna, prtoze tam chyba jeden vzor, jeden Rodic. a rovnakopohlavny Partner ho nedokaze plnohodnotne nahradit.
az sa zacinam zamyslat nad tym, ako homosexualita ovplyvnuje myslenie - pretoze niektore veci odmietate pochopit. len neviem ci preto, ze je to nad Vase sly, alebo zo zatatosti...
 

 

skus mi tu uviest kto presadzuje nazor ze neuplna rodina resp homorodina je lepsia ako normalne fungujuce manzelstvo? s takym tvrdenim som sa nikde nestretol, su to len vyplody vasej nenavistnej zaslepenosti
 

 

pozri, dohodnime sa na tom, ze zo zeba nebudeme robit idi@tov. stretavame sa tu na diskusiach uz dost dlho - z vasej strany nonstop zneju reci o tom, ze homorodina je minimalne taka dobra, normalna a plnohodnotna ako hetero. takze nezavadzaj.
len skoda ze pri tej homorodinnej idylke zabudate mysliet aj na kohokolvek ineho - totiz na pravo dietata na otca a matku.....
 

 

nie priatelu, tomu sa hovori hlupost. absolutna.
pretoze tu zenu poznas, vies aka je obetava, co robi pre pacientov - bez rozdielu farby, pohlavia ci sexualnej orientacie.
a napriek tomu mas tu drzost obtierat si o nu p@pulu.
pointou aktivit takych ako ty je parazitizmus - cim zvucnejsie meno, s tym väcsim nadsenim sa na nom prizivite. a kedze pani siracka je verejne znama pre svoje aktivity, neodolala si, a skocil ako tulavy pes po kosti.
keby si sa rozkrajal na kusky, neurobis do konca Zivota pre ludi tolko pozitivneho ako urobila ona.
takze priatelu - ty si ten, kto selektuje inych. mozes sa hanbit.
 

čiže názor, že manželstvo je zväzok

muža a ženy je predsudok?? To si ma fakt rozosmial:) Neupieram(e) vám gejom nárok na partnerstvo, ale musí sa to nazývať manželstvo? Prečo? Skúste to inak, neberte cirkvi nárok na tento pojem, veď ho vlastne vymyslela, toto nepretlačíte, akurát ešte väčšiu vlnu odporu tým vyvoláte. To sklamanie asi bude obojstranné. Inak každý máme nejaké predsudky, dokonca aj doktori. Určite aj Ty.
 

Súhlasím

Nám je jedno, ako sa to bude volať. Registrované partnerstvo alebo Občianske partnerstvo spolužitia, je to naozaj jedno. My len chceme právne si ošetriť a chrániť naše rodiny.
Áno, bohužiaľ každý máme rôzne predsudky, dôležité ale je mať na vlastné predsudky náhľad a ak je to možné, vedome ich zmenšovať a pracovať na sebe. Pre mňa je pravidlom to, či môžem ja ovplyvniť to, či niekto, Róm, chudobný človek. človek s postihnutím, starší človek, môže mať mojim pričinením lepší život, šťastnejší život alebo aspoň menej trápenia. A ak si poviem, že áno a mne to neublíži, tak rád pomôžem. Veď ma to stojí len trochu snahy, možno trochu peňazí a trochu času. Tak prečo nepomôcť?!
Škoda že tak to nevnímajú aj mnohí veriaci, politici alebo aktivisti kresťanských združení.
 

Dakujem Zuzana,

je ťažké oddeliť pani Evu Siracku od organizácie, ktorej je tvárou. Verím že takéto zapletenie sa do politiky, zvlášť do politiky proti ľudským právam je pre váženú predstaviteľku tejto organizácie krokom, ktorým sa už ďalej nebude odoberať. Politická agitka v prospech KDH jej nepristane. Bol by som rád, keby ostala nezávislá a pomáhajúca každej a každému.
 
Hodnoť

Dušan,

jedinečnosť manželstva muža a ženy nie je v kontradikcii k právam LGBT ľudí. Tak ako akceptujem a vážim si každého človeka a budem sa biť za jeho ľudské práva, nesúhlasím s požiadavkou, aby sa homosexuálne manželstvá dávali na roveň heterosexuálnym. A vôbec to nie je o tom, že by som niekoho chcel diskriminovať. Už len preto, že poznám jedného geja, ktorý je skvelý chlapík a som si docela istý, že skvelých ľudí v LGBT komunite je veľmi veľa. A poprosil by som o zloženie ideologických klapiek, kde sa odporca homo manželstiev rovná xenofób, pretože to nie je pravda a je to nefér. Ďakujem
 

Ale to tak je

Odporca homomanželstiev je xenofób alebo homofób. Bojí sa (má fóbiu, strach alebo odpor voči inakosti), že rovnakopohlavné manželstvá ohrozia tradičnú rodinu. Ale to je už dávno vyvrátené mnohými výskumami po celej Európe a svete. Ba naopak, štatistiky ukazujú, že v tolerantných spoločnostiach je nižšie % rozvodov a vyššia pôrodnosť heteropárov.
 

 

Odporca "homomanželstiev" chápe význam slova manželstvo. Ty ho nechápeš a preto si myslíš, že manželstvo môžu uzavrieť dvaja muži.

"Původ slov manžel, manželka[editovat zdroj]
České výrazy vznikly přesmyčkami z původního staročeského malžen, malženka. Původní praslovanský duálový tvar malžena znamenal „muž a žena“, později se však jeho význam zúžil pouze na manželku a pro manžela byl dotvořen přechýlený mužský tvar. Tradičně je slovo vykládáno jako polokalk z němčiny (tedy poloviční překlad starohornoněmecké složeniny malwip), existují též další výklady původu první části slova."

http://cs.wikipedia.org/wiki/C...
 

hráme sa na slovíčka :-)

Všetci dobre vieme, že sa to môže volať kadejako. Registrované partnerstvo je síce foneticky kostrbaté nepekné slovné spojenie, ale pokojne to môžeme volať aj tak. Už je to pre vás OK?
 

Nie je

Ak raz pristúpime na hru homosexualistov, tak sa už nezastavíme. Veď už dnes nám zakazujete slová otec a matka (spolu s genderistami), čo bude zajtra? Právo prvej noci? :-)
 

Klamete!

Slová "otec" a "matka" nikto nikomu nezakazuje. Skôr, ako uveríte konšpiračným blábolom, zachovajte si kritický zdravý rozum a hlúpe články si preverte.
 

<< < ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... > >>

Najčítanejšie


 1. Karol Labaš: S čím sa Richard Raši verejne nechváli 327
 2. Michal Šimečka: Dohoda s Čínou, o ktorej sa takmer nehovorí 64
 3. Maroš Chmúrny: Vydierač a nové sako pre Pellegriniho 50
 4. Marek Zajac: Prečo sa mnohým ľuďom nedarí nájsť si vhodného partnera 45
 5. Jozef Legény: Umierať a dať sa šklbať v Revúcej 31
 6. Michal Porubän: Senzácia : O poslanca Ľuboša Blahu prejavil záujem Oxford,Harvard a aj Princeton ! 24
 7. Martin Droppa: Nech Žije Modrý Pondelok! Hurááá!!! 23
 8. Jaroslav Vidan: Nemáte toho už dosť ? 23
 9. Martin Greguš: Rekapitulácia celoplošného skríningu. Ste spokojný s jeho priebehom? Plusy a Mínusy 22
 10. Inštitút strategických politík : Roztržka o hranice medzi Sudánom a Etiópiou eskaluje aj napriek prebiehajúcim rokovaniam 22

Rebríčky článkov


 1. Jozef Legény: Umierať a dať sa šklbať v Revúcej
 2. Jaroslav Polaček: Napriek korone predkladáme ambiciózny a transparentný rozpočet
 3. Peter Biščo: Fico mení vozový park...
 4. Emma Chládecká: Evanjelium v skratke
 5. Marta Medzihradská: Banskobystrický kultúrny bod zlomu
 6. Andrej Hossa: Ako ušetriť pri výbere podlahy?
 7. Martin Konečný: Zlozvyky, zvyky a rutina (I.)
 8. Ivan Čarnogurský: STARÉ SLOVENSKO A NOVÝ PREZIDENT USA
 9. Andrej Hossa: Ako vylepšiť interiér vášho automobilu?
 10. Miriam Studeničová: Znepokojujúce výskumy Benjamina Lieberta


Už ste čítali?