Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Otvorený list pre Evu Sirackú, predstaviteľku Ligy proti rakovine (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

aj ja poznám...
nie jedného geja, poznám ich pár stoviek, gejov a lesieb a trans ľudí a bi-ľudí a väčšinu z nich si vážim ako hodnotných ľudí. A oni a ony sa trápia spolu s ich rodinami, rodičmi, spolu s ich BIOLOGICKÝMI deťmi. Žijú nedobrovoľne život "na divoko" a nechcú myslieť na to, čo ak sa raz niekomu niečo nedajbože stane. Je ťažké žiť v neistote a strachu.
Dušan Veselovský
<< < ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 > >>

Smutne

Je mi luto vsetkych diskr. ludi, ale mozno je to len v terminologii, lebo institut manzelstva je citliva tema...
 
Hodnoť

...ako kresťan-luterán,

a riadny občan,žijúci vyše 44 rokov v manželstve,"posvätenom" ešte za komunistov komunistickým rychtárom a aj kňazom si myslím,že manželstvo môže vzniknúť iba slobodným zväzkom muža a ženy...a z morálneho hľadiska sú určené na rodenie a výchovu detí.....všetky ostatné zväzky si vy ostatní,ktorých nikto nediskriminuje,môžete uzatvárať v ľubovolnej forme-s.r.o.,druhovia,súdruhovia.... a už prestaňte fňukať ....
 

 

no ty si sa vyfarbil - vraj luteran! to som mal o vas lepsiu mienku, ty musis mat nejaky iny hlbsi problem
a ppreco manzelstvo moze vzniknut iba??? ved je to definovane v zakone a zakony sa casto menia, nie?
 
Hodnoť

Vazeny

autor je zle ked vy sam sa povazujete za obcana druhej triedy. Ak vam to pomoze ja vas povazujem za rovnocenneho.
 

Dakujem, vazim si to,

... no bol by som rad, keby ma za takého považoval právny systém SR. A nie naopak, aby sa do ústavy strkali vety, ktoré tej istej ústave odporujú a zároveň moju a našu situáciu zhoršujú.

Každopádne ďakujem.
 
Hodnoť

Skúste, prosím...

...na chvíľu zatvoriť oči. Koho si predstavíte, keď počujete "manželia Novákovci":
- pána Nováka a pani Novákovú
- pána Nováka a pána Nováka
- pani Novákovú a pani Novákovú
- manžel I. a manžel II.
- iné...
 

Ja som skúsila

na chvíľu zatvoriť oči a predstavila si, že môj hetero syn je gay. A že má priateľa, s ktorým žije v harmonickom vzťahu dlhý čas, kúpili si spolu byt, auto. A chceli by si ten vzťah legalizovať. V prvom rade nie kvôli hmotným statkom, ale preto, že sa rozhodli spolu zotrvať v dobrom i zlom. Ja by som bola prvá, kto by mu to doprial a podporil ho. Viem, nemala by som vnúčatá, ale tie nemajú ani iní rodičia.

Mne pri týchto diskusiách veľmi chýba empatia mnohých hetero orientovaných. Nikto nemá istotu, že raz sa to môže týkať jeho najbližšieho.
 

Matka, ktorá keď zatvorí oči

a počuje "manželia Novákovci", si predstaví svojho hetero syna ako gaya, ktorý žije so svojím priateľom v harmonickom vzťahu už dlhý čas, musí mať enormnú empatiu. Tvoj syn bude určite veľmi šťastný, keď si prečíta, čo všetko by si mu v tej empatickej predstave dopriala a ako by si ho v tom podporila. Dokonca ty by si kvôli tomu nemusela mat ani vlastné vnúčatá. Úžasná empatia. Gratulujem.
.
Mám aj ja niekoľkých kamarátov, o ktorých viem, že sú ináč sexuálne orientovaní. No nikdy som im nedával najavo, že ako veľmi môžu byť radi, že sú mojimi kamarátmi. Tá prehnaná servilita niektorých diskutujúcich prívržencov LGBT, je však trápna, nevkusná a často falošná.
 

niekto

si mýli empatiu s projekciou .... namiesto aby si predstavoval tých iných - predstavuje si seba :)
 

Neboj sa o môjho syna,

on pozná moje názory a aj ich má totožné s mojimi.
Ja som vďačná osudu, že môj syn je hetero. A ešte keď si predstavím, že by žil na tomto milujúcom Slovensku, tak dupľom som rada.
Vieš, mňa rodičia vychovali tak, že slabým, chorým, znevažovaným treba pomáhať, vysloviť podporu. Tak to robím.
 

takže potom

asi nesúhlasíš s tým, aby ľudia prestali prispievať vážne onkologicky chorým ľuďom len preto, že p- Siracká si myslí že vzťah muža a ženy je jedinečný .... nie jediný možný - ale jedinečný
 

to si musi každý

rozhodnúť sám. Ja neprispejem. Nie som žiadna hyena, od vzniku Dobrého anjela každý mesiac prispievam, aj Človeku v ohrození, aj na DKC. A v prípade mimoriadnych udalostí (tsunami v Ázii, Haiti, Filipíny, ...) posielam jednorázové príspevky.

Nemôžem si pomôcť, ale, poviem to slušne, využiť takmer 88-ročnú ženu na politickú agitku, tak to je pre mňa silná káva.
 

písala si

že ťa vychovali tak, že slabýnm chorým, znevažovaným treba pomáhať - tak to robíš

Takže robíš to len dovtedy, kým náhodou niekto, kto sa o tých chorých stará nepovie niečo čo sa ti nepáči? A chorí majú smolu.

A tá 88 ročná žena je v dobrej kondícii - zvláda stále svoju prácu .... tak z nej neroba senila. To tiež o niečom svedčí. Ak spochybňuješ jej názor a svojprávnosť vekom.
 

Prosím ťa,

neprekrúcaj a nevymýšľaj. Ja som neraz písala o mojom ocinovi, je o rok mladší ako pani Siracká. Šoféruje, bicykluje, záhradkárči, je zdravý, ale už to nie je to, čo bývalo. Tak isto aj na pani Sirackej vidieť jej vek, nemyslím fyzicky.

Z pani Sirackej nerobím senila, vyprosujem si, aby si mi vkladala do úst to, čo som nenapísala a ani si nemyslím.

Dovoľ, aby som o svojich financiách rozhodovala ja sama podľa najlepšieho vedomia a svedomia. Moje svedomie nemá problém neprispieť, práve naopak. Keby som prispela, tak by som sa spreneverila svojmu presvedčeniu.

Chorí nemajú smolu, aj k Vianociam som dostala poďakovania od troch, ktorým išli moje peniaze z DA. Vieš, tam to funguje tak, že ja si môžem hocikedy pozrieť, komu poslali moje príspevky a tí ľudia vidia, kto im ich poslal. Do posledného centa. Takže o moje svedomie nemusíš mať obavy, každý nech sa stará o to svoje.
 

ja nespochybňujem

tvoje právo rozhodovať o tvojich peniazoch - ani to, že naozaj pomáhaš

Ja som sa ťa pýtala, či to viažeš na názor toho, kto tú pomoc sprostredkúva ... na názor v úplne inej veci. Lebo o tom bola reč.

A nepáčilo sa mi, že si poukazovala na jej vek a interpretovala to akože ju zneužívajú. Myslím, že jej názor je legitímny a je jej.
 

 

So vsetkou uctou k pani doktorke Sirackej, uz jej posobenie na cele ligy vyvolava otazky o jej kompetencii. Ak mi nieco uslo, tak sa dopredu ospravedlnujem.
Za cele tie roky som ani raz nepocula vyjadrenia pani doktorky k tomu, ze stat, ktory je povinny zabezpecit onkologickym pacientom isty standard, nedava na onkologiu primerane peniaze, na liecbu, na pristroje, ani na vyskum, ale to, co rozkradne, nahradza vytahovanim penazi z vreciek dobrovolnych darcov prostrednictvom napr. ligy proti rakovine. Nezachytila som ani edukacnu cinnost, v ktorej by liga vzdelavala ludi, aby nekonzumovali karcinogenny odpad a podobne. Liga proti rakovine by mala mat sirokospektrelnu cinnost zameranu na boj proti tejto chorobe a nielen vyzbierat peniaze od ludi, co by mala byt psia povinnost statu, aby napriklad nakupoval pre onkologiu pristroje. Je to vlastne taka nepriama podpora toho, aby si stat umyl ruky a nemusel davat na onokologiu potrebne peniaze, ale ich rozkradnut.
Liga ma nespochybnitelny prinos pre onkologickych pacientov, ale pani doktorka Siracka na jej cele posobi skor ako maskot .
 

otváraš

trochu inú tému .... mne išlo len o to, aby sa p. Siráckej neupieralo právo na názor a jej názor nespochybňoval - pretože je to stále svojprávna a slobodná osoba

O tom, či nevládky (a nielen Liga proti rakovine) nesupľujú úlohy štátu - je zbytočné meditovať ... supľujú. A nie je to správne. Lenže ten aktuálne chorý človek nemá čas čakať na to, kedy sa štát spamätá.

Môžeš si myslieť čo chceš a pokladať Sirácku za maskota .... ona má zásluhy (je už na Lige ako si bude formovať svoju činnosť) .... a nemá to nič spoločné s jej právom na názor - to právo by mala aj bez zásluh. Bez ohľadu na vek. Autorovi článku nevadia veci, o ktorých ty píšeš - jemu vadí, že si myslí o vzťahu muža a ženy, že je jedinečný.
 

 

Jedinecny je kazdy vztah. Ten tvoj s tvojim partnerom, ten moj s mojim, aj ten autorov s jeho patnerom. Kazdy vztah je original, neopakovatelny a jedinecny uz zo svojej podstaty. Len dusevne nizki ludia potrebuju jeho jedinecnost obmedzovat nimi stanovenymi kriteriami.
 

 

tvoja predstava ma jednu zasadnu chybu - ´´harmonicky dlhorocny zväzok´´ u homosexualov neexistuje. maximalne tak v umeni a v propagande...
 

existuje,

pozri Romana Dulgerova s partnerom - vyše dvadsať rokov. Ja mám tu u nás známych, mužov, ktorí sú spolu už vyše 30 rokov.
 

<< < ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 > >>

Najčítanejšie


 1. Karol Labaš: S čím sa Richard Raši verejne nechváli 352
 2. Michal Šimečka: Dohoda s Čínou, o ktorej sa takmer nehovorí 76
 3. Maroš Chmúrny: Vydierač a nové sako pre Pellegriniho 57
 4. Marek Zajac: Prečo sa mnohým ľuďom nedarí nájsť si vhodného partnera 49
 5. Jozef Legény: Umierať a dať sa šklbať v Revúcej 37
 6. Martin Greguš: Rekapitulácia celoplošného skríningu. Ste spokojný s jeho priebehom? Plusy a Mínusy 29
 7. Inštitút strategických politík : Roztržka o hranice medzi Sudánom a Etiópiou eskaluje aj napriek prebiehajúcim rokovaniam 28
 8. Martin Droppa: Nech Žije Modrý Pondelok! Hurááá!!! 26
 9. Michal Porubän: Senzácia : O poslanca Ľuboša Blahu prejavil záujem Oxford,Harvard a aj Princeton ! 24
 10. Jaroslav Vidan: Nemáte toho už dosť ? 23

Rebríčky článkov


 1. Jozef Legény: Umierať a dať sa šklbať v Revúcej
 2. Jaroslav Polaček: Napriek korone predkladáme ambiciózny a transparentný rozpočet
 3. Peter Biščo: Fico mení vozový park...
 4. Emma Chládecká: Evanjelium v skratke
 5. Marta Medzihradská: Banskobystrický kultúrny bod zlomu
 6. Andrej Hossa: Ako ušetriť pri výbere podlahy?
 7. Martin Konečný: Zlozvyky, zvyky a rutina (I.)
 8. Ivan Čarnogurský: STARÉ SLOVENSKO A NOVÝ PREZIDENT USA
 9. Andrej Hossa: Ako vylepšiť interiér vášho automobilu?
 10. Miriam Studeničová: Znepokojujúce výskumy Benjamina Lieberta


Už ste čítali?